МОНТАЖ ІНФРАЧЕРВОНОЇ ТЕПЛОЇ ПІДЛОГИ

 

Вся нижченаведена інформація носить виключно інформативний характер і не може бути розтлумачена як офіційний технічний документ. При самостійному монтажі і підключенні електричних приладів слід користуватися інструкціями, які входять до їх комплекту.

Всі роботи повинні виконуватись спеціалістами відповідної кваліфікації,

з дотриманням норм техніки безпеки.

 

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги досить складний технічний процес, тому роботи з її встановлення рекомендуємо доручити спеціалістам, які мають відповідний досвід і кваліфікацію.

Замовити встановлення інфрачервоної теплої підлоги

 

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги власними силами

Відеофільм "Монтаж теплої підлоги"

 

ЕТАПИ ВИКОНАННЯ РОБІТ

1. Розрахунок номінальної потужності

Інфрачервона плівка для теплої підлоги може бути використана двома способами: як для влаштування комфортної теплої підлоги, так і як основний тип опалення.

У першому випадку інфрачервона плівка вкладається тільки у тих місцях приміщення, де потрібна тепла підлога. У другому випадку номінальну потужність системи теплої підлоги розраховують згідно теплового розрахунку.

Відповідно до теплового розрахунку підбирають інфрачервону плівку необхідної потужності. При цьому потрібно зважати на те, що інфрачервона плівка повинна покривати всю площу підлоги приміщення з відступом від стін біля 30 см за винятком вмонтованих меблів (вбудовані шафи, сантехніка, кухонні меблі. Це робиться для того, щоб не було дискомфорту при переході з зон теплої підлоги на холодну підлогу. Зазвичай необхідна кількість інфрачервоної плівки становить 65-70% від загальної площі приміщення.

2. Визначення кількості нагрівальної плівки і виготовлення схеми її вкладання

Після вирахування номінальної потужності системи теплої підлоги і типу нагрівальної плівки визначають кількість нагрівальної плівки.

Наприклад: Площа приміщення 20 м кв. При накритті 70% площі треба 14 м кв нагрівальної плівки. Вибраний тип плівки "ECOFILM F 615". Ширина плівки 60 см. Необхідна кількість нагрівальної плівки становить 23,3 м пог.

Після визначення кількості нагрівальної плівки креслять схему її вкладання.

Приклад схеми вкладання нагрівальної плівки для кімнати площею 20 м кв:

               Як основний тип опалення                                  Як тепла підлога в частині кімнати

 

3. Підготовка поверхні підлоги перед вкладанням

Поверхнею для вкладання теплої підлоги зазвичай є бетонна стяжка. Вона має бути рівна, очищена від бруду, на ній мають бути відсутні сліди мастил та жиру. Поверхня для теплої підлоги має бути сухою (строк висихання бетонної стяжки 28 діб).

В стяжці має бути прорізана штроба для заведення під інфрачервону плівку металопластикової трубки з температурним датчиком терморегулятора.

4. Вкладання і підключення інфрачервоної плівки

В штробу для заведення датчика вкладають загнуту під кутом 90 градусів металопластикову трубку з термодатчиком, другий кінець якої має виходити до місця встановлення терморегулятора. Довжину трубки визначають таким чином, щоб розташувати термодатчик безпосередньо в зоні нагрівальної поверхні інфрачервоної плівки. Торець трубки має бути закритий (заклепаний), щоб унеможливити попадання сміття або розчину на датчик.

На поверню стяжки вкладають теплоізоляційну підложку з відзеркалювальним шаром (наприклад, пінофол). В шарі утеплювача має бути виріз в місці встановлення термодатчика для точного визначення температурних параметрів теплої підлоги.

Інфрачервону плівку нарізають на полоси необхідної довжини згідно з виготовленою схемою вкладання. Місця розрізу позначені на плівці відповідним маркуванням (для плівки "ECOFILM" з шагом 32 см). Плівку розкладають на поверхні згідно схеми вкладання.

За допомогою контактних клем до токоведучих жил інфрачервоної плівки підключають проводи. (Інфрачервону плівку можна замовити нарізаною на полоси необхідної довжини з вмонтованими клемами. Місця контактів і вихід токоведучих жил з іншого боку інфрачервоної плівки обов'язково ізолюють самовулканізуючою стрічкою (наприклад, 3М-скотч).

Всі полоси інфрачервоної плівки комутують паралельно і підключають до джерела напруги через терморегулятор.

В любому випадку номінальна потужність системи теплої підлоги має відповідати виділеній техумовами  потужності мережі, перетин проводу підключення має відповідати сумарній потужності системи, яку підключають до мережі.

5. Монтаж покриття теплої підлоги

Поверху нагрівальної плівки вкладають шар гідроізоляції з перекриттям полос 10 см.

Наступним шаром вкладають полімерну монтажну сітку.

Керамічну плитку або натуральний камінь можна вкладати як безпосередньо на шар монтажної сітки, так і зробивши попередньо фінішну стяжку (2-3 см).

Ламінат, паркетну дошку, дерев'яну підлогу вкладають безпосередньо на шар монтажної сітки.

Якщо покриття підлоги ковролін або лінолеум, то на шар монтажної сітки додатково вкладають водостійку фанеру товщиною 6-10 мм.

Схема монтажу теплої підлоги

 

Замовити інфрачервону теплу підлогу

На верх сторінки

 

 

 

 

Краще і дешевше

тільки сонце!

Економне  електричне  опалення  приміщень всіх  типів