АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ І КОМПЕТЕНТНІ ВІДПОВІДІ

 

У формі діалогу наведені питання з інфрачервоного електричного опалення,

які найбільш часто задають наші Клієнти,

і компетентні відповіді спеціалістів на ці питання.

 

Що таке інфрачервоний обігрівач і інфрачервона плівка?

Інфрачервоний обігрівач є панеллю прямокутної форми. Корпус обігрівача металевий, фарбований білою порошковою фарбою. На робочій поверхні інфрачервоного обігрівача розташована цільна алюмінієва пластина, яка є нагрівальним елементом. Вона покрита унікальним силікейтинговим запиленням, що збільшує коефіцієнт тепловіддачі. Кріпиться така конструкція на стелю або у верхній частині стіни паралельно підлозі.

Низькотемпературна панель призначена для монтажу на стіну або в підвісну стелю типу "Армстронг", вона має естетичний зовнішній вигляд, її товщина всього 3,5 см.

Інфрачервона плівка поставляється у вигляді рулону шириною 50, 60 або 100 см завтовшки всього 0,4 мм. Плівкові елементи вмонтовуються під покриття підлоги: бетонну стяжку, ламінат, паркетну або дерев'яну дошку; у стіни або стелю: під гіпсокартон, ламінат, вагонку і так далі.

 

Скільки важить інфрачервоний обігрівач?

Інфрачервоні обігрівачі підрозділяються на низько- і високотемпературні.

Низькотемпературні інфрачервоні обігрівачі важать зовсім небагато - від 2,5 до 9,4 кг. Не набагато важче високотемпературні інфрачервоні обігрівачі - від 8,5 до 18 кг. Вага залежить від розміру і потужності панелі.

 

Які габаритні розміри інфрачервоного обігрівача?

Високотемпературні інфрачервоні обігрівачі мають довжину 1,5 м, товщину 6 см і ширину від 15 до 35 см залежно від їх потужності.

Найбільш часто використовувані низькотемпературні інфрачервоні обігрівачі мають наступні розміри: 60х60х3,5 см і 120х60х3,5 см.

 

У яких типах приміщень можлива установка інфрачервоних обігрівачів?

Інфрачервоні обігрівачі можна застосовувати для будь-яких типів житлових, громадських, виробничих, сільськогосподарських приміщень: промислові об'єкти, будинки, квартири, магазини, кафе, офіси,   громадські споруди, учбові заклади, теплиці, птахофабрики, медичні заклади, адміністративні будівлі; можлива установка інфрачервоних обігрівачів у приміщеннях з великою вологістю повітря.

 

Чи можна використовувати інфрачервоні обігрівачі як основну і єдину систему опалення?

Інфрачервоні обігрівачі використовуються однаково ефективно як основне, так і як додаткове опалювання. Різниця при цьому лише у розрахунковій потужності. Окрім цього, обігрівачі широко використовується для створення зон локального обігріву, наприклад, зона обігріву буде лише над ліжком або робочим місцем, або у відкритій альтанці за містом обігрівається лише лавка.

 

Що входить в комплект інфрачервоного обігрівача?

У комплект інфрачервоного обігрівача входять: обігрівач, кронштейни для монтажу на стелю або стіну, інструкція з монтажу і експлуатації і гарантійний талон.

 

Що ще необхідне для роботи інфрачервоних обігрівачів?

Для реалізації на Вашому об'єкті системи опалювання на основі інфрачервоних обігрівачів Вам необхідно додатково придбати електричні дроти (перетином під конкретне навантаження за проектом), терморегулятори, автомати; можливо, знадобляться магнітні пускачі, або інші автоматичні пристрої. Мінімальною є конфігурація "обігрівач і дріт з вилкою на кінці".

 

Як працює інфрачервоний обігрівач?

Принцип дії інфрачервоного обігрівача аналогічний дії сонячних променів і полягає в нагріві конструкції приміщення, а не повітря усередині нього. Таким чином, інфрачервоні обігрівачі є променистими системами прямого електричного опалення (за СНіП) - найкомфортнішого і економічно вигіднішого на сьогоднішній день. Такий принцип опалення дозволяє добитися встановлення такого розподілу температури по висоті приміщення, при якому максимальна температура створюється в районі від підлоги до 1,5 м і скупчення теплого повітря в стелі зведено до мінімуму. Ми не гріємо стелю - ми гріємо людей, підлогу і предмети. При роботі інфрачервоних обігрівачів люди отримують додатковий ефект теплої підлоги і прогріту конструкцію будинку, яка, акумулюючи тепло, сама починає випромінювати теплову енергію.

 

Що є нагрівальним елементом в інфрачервоному обігрівачі? Там спіраль якась?

На робочій поверхні інфрачервоного обігрівача розташована цілісна алюмінієва пластина, яка є нагрівальним елементом. Вона покрита унікальним силикейтинговым напиленням, що збільшує коефіцієнт тепловіддачі. Ця пластина і є випромінювачем інфрачервоних променів. Жодних скляних трубочок, ніхромових спіралей - в інфрачервоній панелі ламатися просто нічому! Продукція сертифікована для продажу в країнах Європейського союзу за стандартом ISO 9001:2000.

 

До якої температури нагрівається ламель інфрачервоної панелі?

Інфрачервона плівка нагрівається до температури 45°С, низькотемпературні інфрачервоні панелі до 60° (температура звичайної батареї), робоча ламель выкотемпературных інфрачервоних панелей нагрівається до 230°С. При цьому поверхня, звернена до стелі, нагрівається до температури всього до 70°С.

 

Чому температура підлоги вища? Адже тепле повітря піднімається вгору!

Тепле повітря дійсно піднімається вгору, але річ у тому, що при обігріві приміщень променистими системами опалювання, до яких відносяться інфрачервоні обігрівачі, в першу чергу нагріваються тверді тіла, а лише потім повітря. Можна сказати, що властивість теплого повітря підніматися вгору ніяким чином не перешкоджає підлозі бути на 1-2°С тепліше за повітря.

 

У мене дерев'яна/підвісна/пластикова стеля. Вона не спалахне?

Елементи інфрачервоної плівки спеціально придумані для монтажу під покриття приміщення або підлоги, при цьому обмежень на матеріал обробки не існує, але є рекомендовані матеріали - гіпсокартон, ламінат, вагонка і так далі.

 

А скільки мені треба на кімнату?

Необхідна потужність інфрачервоного опалювання розраховується виходячи з конструкції кожної конкретної будови (див. сторінку сайту "ЗРОБИТИ ТЕПЛОВИЙ РОЗРАХУНОК". В середньому для України для компенсації тепловтрат житлового приміщення в зимовий період необхідно витратити 60-90 Вт тепла на площу 1м кв при використанні інфрачервоних обігрівачів як основного опалювання. Врахуйте, що при використанні терморегулятора прилади працюють всього 3-4 години в добу. Рахуйте економію!

 

А скільки мені треба?

Якщо у Вас житлове або громадське приміщення, яке має ідеальне утеплення, можете за основу приймати 60 Вт на 1 м кв. Аби зробити точний проект опалювання з розрахунком вартості приладів і монтажу, перейдіть на сторінку сайту "РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ОПАЛЕННЯ", де Ви зможете зробити необхідні розрахунки або дати завдання на розрахунок вартості опалення, детально описавши параметри Вашого приміщення.

Про вартість Вашого замовлення Ви будете сповіщені в п'ятиденний термін.

 

А скільки мені треба на цех 1000 м кв?

Для електричного опалення виробничих приміщень великої площі із значною мірою скління, наявністю в'їзних воріт, ліхтарного скління і іншими специфічними характеристиками необхідно обов'язково зробити детальний теплотехнічний розрахунок. Наша компанія робить теплотехнічні розрахунки будь-яких приміщень. Для проведення розрахунку необхідно отримати від Вас заповнену анкету для Вашого приміщення і його схемні плани. За анкетою для теплотехнічного розрахунку Ви можете звернутися в наш офіс (див. сторінку сайту "КОНТАКТИ") або перейти на сторінку сайту "РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ОПАЛЕННЯ", де Ви зможете зробити необхідні розрахунки або дати завдання на розрахунок вартості опалення, детально описавши параметри Вашого приміщення.

Увага! Віднесіться, будь ласка, уважно до заповнення анкети. Від точності наданої вихідної інформації залежатиме точність розрахунку.

 

Чому розрахунок ведеться не за об'ємом приміщення, а за площею?

Даний підхід пояснюється тим, що при променистому інфрачервоному опаленні повітря не служить теплоносієм, тому для того, щоб прогріти приміщення, немає необхідності в прогріванні повітря, що знаходиться усередині. Наші інфрачервоні обігрівачі гріють не повітря, а поверхню предметів, на які падають теплові промені. В першу чергу це підлога, меблі і стіни приміщення. Цей принцип називається прямим променистим електричним опаленням.

 

На що впливає висота опалювального приміщення?

Висота опалювального приміщення впливає головним чином на підбір моделей. Так, наприклад, в приміщеннях не рекомендується застосовувати інфрачервону плівку при висоті стелі більше 3,5 м. І навпаки, повісивши потужний підвісний обігрівач на висоту 2,7 м, знаходячись під ним, Ви будете відчувати дискомфорт із-за надлишкової теплової дії.

 

Значить, обігрівач потужністю 1,2 кВт "накручуватиме" 1,2 кВт на годину?

При правильно спроектованій і змонтованій системі інфрачервоного опалення, з використанням терморегуляторів, інфрачервоні обігрівачі не працюватимуть постійно. Навпаки, велику частину часу вони проводитимуть у вимкненому стані, включаючись для підтримки температури (в середньому 3-4 години в добу).

 

Так скільки споживатиме електрики інфрачервоний обігрівач?

В період опалювального сезону інфрачервоні обігрівачі повинні працювати в середньому 3-4 години на добу (при зовнішній температурі -16°С). Тобто, споживання електроенергії системою інфрачервоного опалення буде у декілька разів менше загальної номінальної потужності опалювальних приладів. Точніші цифри може дати лише теплотехнічний розрахунок, точність якого, до речі, залежатиме від точності наданої Вами інформації про параметри об'єкту.

За анкетою для теплотехнічного розрахунку Ви можете звернутися в наш офіс (див. сторінку сайту "КОНТАКТИ") або перейти на сторінку сайту "РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ОПАЛЕННЯ", де Ви зможете зробити необхідні розрахунки або дати завдання на розрахунок вартості опалення, детально описавши параметри Вашого приміщення.

 

У мене на дачі "скаче" напруга. Це як впливає на обігрівачі?

Допустиме відхилення напруги в електромережі для інфрачервоних обігрівачів складає 10%. При значніших відхиленнях в меншу сторону, інфрачервоний обігрівач природно буде випромінювати на 10% тепла менше. Якщо ж напруга дуже низька, то ламель інфрачервоного обігрівача не зможе набрати необхідну потужність, що наводить до збільшення часу прогрівання приміщення.

 

Навіщо потрібний терморегулятор?

Терморегулятор необхідний для автоматичної підтримки заданої Вами комфортної температури. При цьому опалювальні прилади працюють набагато економніше, ніж при простому включенні приладів в розетку.

 

Скільки мені потрібно терморегуляторів? Чи можна поставити один терморегулятор на дві кімнати?

Терморегулятор необхідний один на кожне опалювальне приміщення або один на декілька приміщень за умови підтримки в них однакового температурного режиму, оскільки термодатчик терморегулятора відстежує температуру безпосередньо в місці його установки.

 

Чому обігрівачі не комплектуються терморегулятором, якщо вони такі необхідні?

Терморегулятор і інфрачервоний обігрівач - це різні, не залежні один від одного пристрої. Наприклад, з тієї ж причини електричні лампочки не комплектуються вимикачами - адже лампочок в кімнаті може бути декілька, а вимикач необхідний всього один.

 

Як терморегулятор міняє струм в мережі?

Терморегулятори не створюють навантаження в мережі і є простими автоматичними вимикачами. Вони виконують повне включення/виключення інфрачервоних обігрівачів.

 

Скільки обігрівачів можна підключити на один терморегулятор?

Терморегулятори, рекомендовані нами до вживання з обігрівачами комутують струм до 16А, на один терморегулятор можна підключити сумарне навантаження до 3 кВт.

 

А як управляти потужностями більше 3 кВт?

Для управління великими потужностями на додаток до терморегуляторів слід застосовувати підключення додаткових магнітних пускових пристроїв або інші автоматичні пристрої.

 

Чи можна залишати інфрачервоні обігрівачі без нагляду?

Інфрачервоні обігрівачі, які працюють з терморегулятором, можна залишати без нагляду на необмежені інтервали часу.

 

Чи можна використовувати обігрівачі без терморегуляторів?

Інфрачервоні обігрівачі можна використовувати як з автоматичними пристроями, так і без них, але в цьому випадку залишати обігрівачі на довгий час без нагляду не рекомендується щоб уникнути перегріву приміщення.

 

Провід якого перетину потрібний для підключення обігрівача?

Інфрачервоні обігрівачі включаються в мережу мідним проводом перетином 1,5-2,5 кв. мм. Перетин загального магістрального проводу розраховується залежно від загального навантаження.

 

А я можу сам/сама змонтувати обігрівачі?

Монтаж обігрівача гранично простий і не вимагає яких-небудь специфічних знань і навиків. До кожного нашого опалювального приладу і терморегулятора  додається детальна інструкція.

 

Де правильно розташовувати обігрівачі?

Правильним є розташування обігрівачів на стелі або на стіні в районі вікон і зовнішніх стін приміщення. Це пов'язано з необхідністю блокування зон максимальних тепловтрат, якими якраз і є вікна і зовнішні стіни, або монтаж плівки по всій поверхні підлоги (стелі), але є і випадки розміщення плівки під денцем дитячого ліжечка. Так захотілося клієнтові.

 

Якщо інфрачервоний обігрівач висить над столом, під столом буде холодно?

Тверді предмети, що зустрічаються на дорозі інфрачервоних променів, аналогічно прикладу зі світлом, створюють тінь. Тому бажано, аби промені доходили до підлоги без перешкод. Проте теплообмін і вторинна конвекція повітря згладжують дискомфорт.

 

Як інфрачервоний обігрівач впливає на здоров'ї?

Існує багато сприятливих і лікувальних чинників дії інфрачервоного випромінювання на живі організми, в т.ч. на людей (див. статтю на тему). Шкідливої дії інфрачервоних обігрівачів на здоров'я людей виявлено не було.

 

А ця "лампа" освітлює кімнату?

При роботі інфрачервоні обігрівачі не світяться.

 

Інфрачервоний обігрівач це щось подібне до мікрохвильової печі?

Інфрачервоні обігрівачі не мають зі НВЧ-піччю нічого спільного. Інфрачервоні обігрівачі випромінюють лише один тип променів: інфрачервоні - теплові промені, аналогічні сонячному теплу, теплу вогнища, каміна або російської печі. Термін "інфрачервоний" означає тип випромінюваної хвилі, в мікрохвильових печах застосовується інший тип хвиль - НВЧ (надвисокочастотні). Це різні електроприлади, що не мають нічого спільного.

 

Під інфрачервоним обігрівачем можна загоряти?

На міру пігментації шкіри людини впливає ультрафіолетове випромінювання, яке відсутнє в спектрі випромінювання інфрачервоних обігрівачів, що є перевагою нашої продукції, оскільки постійний прийом жорсткого УФ-випрмінювання викликає ряд негативних дій на шкіру людини.

 

Обігрівач сушить повітря?

Інфрачервоний обігрівач не є конвекційним приладом і не впливає на переміщення повітря в приміщенні. Тому повітря у Вашій кімнаті буде вологішим і комфортнішим, ніж при використанні електричних конвекторів.

 

Ви даєте гарантію на інфрачервоні обігрівачі?

Гарантійний термін експлуатації інфрачервоних панелей - 3 роки, інфрачервоної плівки - 8 років.

 

Який термін служби обігрівачів?

Згідно ресурсним випробуванням, термін служби обігрівачів складає 25 років.

 

 

Якщо Ви отримали не всі відповіді на тему інфрачервоного опалення, задайте своє питання. Наші спеціалісти дадуть повну вичерпну інформацію на протязі трьох днів.

 

На верх сторінки

 

 

 

 

Краще і дешевше

тільки сонце!

Економне  електричне  опалення  приміщень всіх  типів